cevap: tahlil sonucu

size tahlil sonucumu sormak istiyorum.yardımcı olursanır çok memnun kalırım.

TANI: Malignite veya intraepitelyal lezyon yönünden negatif servikovajinal smear  Reaktif sellüler değişiklikler şiddetli inflamasyon ve reperasyon bulguları

NOT: Smear değerlendirilmek için yaterli niteliktedir. Arada metaplastik hücre gözlemlenmiştir.

cevap:

genel değrlendirmede herhangi bir kötü huylu lezyona saptanmamış ancak alınan örnekte kötü huylu kansere neden olan hücrelere rastlanmış. Bu durumda kontrollerinizi aksatmamanız gerekir. doktorunuz kontrollerin sıklığını arttırmak isteyebilir. Lütfen doktorun uzun tavsiyelerini dinleyin…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

10 yorum

 1. Merhabalar. Kan tatlili yaptırdım ve sonuçtaki bazı değerler kafamı karıştırdı.
  EO#
  MPV
  CRP
  LY#
  MCH
  MCHC
  LY%
  EO%
  MO%

  gibi değerler normalden yüksek. HGB, HCT, WBC ve PLT değerleri normal sınırlar içerisinde olduğunda bu değerlerin pek önemsenmediğini biliyorum ancak yine de kuşkulandım.
  Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

 2. Merhaba. Dün tahlil yaptırdım. Buraya yalnızca normal değerlerin altında ve üzerinde çıkan değerleri yazıyorum. Yorumlarsanız sevinirim.

  Albumin: 4.9
  A-TPO: 48.7
  25 HİDROKSİ VİTAMİN D: 4.00
  WBC: 14.25
  LY%: 27.6
  EO%: 2.9
  NE#: 8.50
  LY#: 3.93
  MO#: 1.33
  EO#: 0.41
  HCT: 43.3
  PLT:477

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.