cevap: sol göğüsde ağrı

doktor oneri

25 yaşındayım 2 çocuk annesiyim yaklaşık 10 gündür sol göğüsümde genel bir şişkinlik ve ağrı var ama ele gelebilecek beze yada ona benzer bişey yok son 2 gündür artık sırtıma ve sol koluma vuruyor usg çektirdim her iki aksillada 2-3 adet 10-12 mm lik hilusları ekojenik reaktif lenf nodları izlenmektedir, yazıyor. Sizce bu ne anlama geliyor?

cevap:

Ultrason tek başına anlam ifade etmez. Kapsamlı bir doktor muayenesi ve hikayeninizin alınması gerekir.

Koltuk altında beze ve memdeki şişlik öncelikle memedeki enfeksiyondan kaynaklanıyor olabilir. Mastit olabilir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.