cevap: sivilce

25 yasındayım ve sivilce sorunu yaşıyorum 20 kutu roacutane kullandım ilacı bıraktıktan sonra tekrar sivilce çıkmaya basladı doktora gittim tekrar r….ane tedavsini uygun gördü kan ve karaciğer tahlili yaptı temiz çıktı 73 kioyum sizce tevadiye baslamalı mıyım?

cevap:

İlacın en önemli yan etkisi karaciğere toksik olmasıdır. dolayısıyla doktorunuz ilacın tesirlerini görebilmek için tetkikler istemiş ve bu tetkiklerin normal olduğunu tespit etmiş. Kar-yarar oranına göre ve alabileceğiniz en iyi tedavinin aynı ilaca devam etmesini uygun görmüş. Doktorunuzun tavsiyelerine uymanızı öneririm.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.