cevap: Sırtta ağrı

doktor oneri

10-15 dakika kadar sandalyede veya direksiyonda dik konumda oturduğumda, sırtımın sol tarafında, kaburga bitiminde (bana göre böbrek üzerinde) bir ağrı başlıyor. Ancak ayağa kalkıp kısa süreli yürüyüşler yaptığım zaman rahatlıyor. Oturduğum sürece, ağrı şiddetleniyor ve geçme süresi uzuyor.
Rahat konumda koltukta ya da kanapede oturduğumda böyle bir sıkıntım yok.
Son zamanlarda ağrıyı daha fazla hissettiğimden, doktora gitmeden önce size danışmak istedim.

cevap:

üst seviye bel omurlarında bir fıtıklaşma sözkonusu olabilir. Tabii bunun net bir teşhisi için bir fizik tedavi uzmanına müracaat etmelisiniz. Bel fıtığı değil de kas ağrısı da olabilir. Bunun ayrımı içi sizden bir takım tetkikler istencektir. Her iki durumda da öncelikle size benzer tedaviler vereceklerdir. Ağrı kesici hap ve kremler sıkıntınızı bir kaç gün içinde hafifletebilirler. bazı ciddi ve ısrarlı ağrı durumlarında fizik tedavi uygulanabilir veya MR sonucunuza göre cerrahi müdahale söz konusu olabilir. Bu kararlar tamamen sizi muayene eden doktorunuz tarafından size önerilecektir.

Şu andan öncelike bir fizik tedavi uzmanı tarafından muayene edilmeniz gerekir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.