cevap: peniste sivilce

Benim penisimin sol tarafında ucuna yakın değil biraz aşağıda sivilceye benzer bişey(fakat ben sivilceye bayağı benzetiyorum bana göre büyük ihtimal sivilce) var. Ve bu 1 seneye yakındır duruyor.

Penisimde herhangi bir anormallik veya ağrı vs. hissetmediğim ve belirleyemediğimden bunu umursamadım. Ve bugün sivilceyle oynarken içindeki yağa benzer şeyi çıkardım.(Bu arada belirtiyim kıllara çok yakın bir mesafede bu şey). Ve çıkardıktan bir müddet sonra sanki bu şeyin içi tekrar doldu ve hala eskisi gibi herhangi bir değişiklik yok. Kanama vs. olmadı. Sizce bu nedir ? Ne yapmalıyım ?

cevap:

kıl bölgesine yakınsa büyük ihtimalle bir kıl dibi iltihaplanması söz konusu olur. Bu iltihaplanmalarda tarif ettiğiniz gibi içinde beyaz yağ kütlesi çıkabilir. Ancak dikkat etmek gerekir. Eğer pansuman yapılmazsa (ki büyük ihtimalle siz de olan olay da bu) çıkarmış olduğunuz yağ kitlesi iltihap ve yine yağ kitlesiyle dolar. Bu lezyon tekrar edebilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

6 yorum

  1. Merhabalar yaklaşık 10 gun önce iliskiye girdim 2 gun sonra sivilceden buyuk birsey çıkmış 1-2 sonrada geçmişti bugün yine çıktığını fark ettim ama gecen seferkinden daha buyuk.
    kılların icinde korkmaya basladim neyapacagimi bilemiyorum lütfen yardımcı olun.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.