cevap: papiller karsinom

Ben mart ayinin 7-de Tiroid ameliyyati oldum. Ameliyyat zamani sag lob tamamen, sol lobun ise bir kismini aldilar.
Tatkik sonucu, papiller karsinom (tumor capi -1.8sm, vaskuler invasyon: mevcut kesimlerde gorulmedi,
tumorde kapsl varligi ve invasyonu +, tiroid kapusl dishi invasyonu- mevcut kesitlerde degerlendirilemedi,
multisentrisite- mevcut kesitlerde izlenmedi) oldugumu ogrendim.

Operasyondan sonra iki defa kanda t3, t4, TSh ve trigobulin icin tatkik yaptirdim, ve he iki defasinda normal cikti. yashim 32, kendimi iyi hiss ediyorum. sizden sorum, ne yapmam gerekir??

cevap:

anladığım kadarıyla şu halinizde operasyon sonrası herhangi bir probleminiz yok. Ameliyatınız başarılı geçmiş ve ameliyat sonrası tetkik sonuçlarınız normale dönmüş.

Bu noktada yapmanzı gereken doktorunuzun size önerdiği ilaçları kullanmanız ve takiplerinize özen göstermeniz. En azından ilk sene 3 ayda bir doktorunuza kontrole gitmelisiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.