cevap: öksürük

yarım saatte bir şiddetli oksurmekteyim bu oksurukler uzun surdugu için nefes almakta zorlanıyorum ve sürekli ağzım sulu midem bulanıyor her öksürdüğüm zaman kusucak gibi oluyorum nefesim kesiliyor nedenini öğrenmek istiyorum?

cevap:

öksürüğün bir çok nedeni vardır. sizin neden bu kadar şiddetli öksürdüğünüz hakkında fizik muayeneniz yapılmadan net bir yanıt verilemez. Bunun için en yakın sağlık kurumundan faydalanabilirsiniz…

Şu an öksürük için ılık su içmeniz nispeten rahatlatacaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. mrb ben yirmi yaşındayım ve öksürüğüm sıktı azaldı fakat öksürük geldiği zaman nefesim kesiliyo kusasım geliyo göğüs hastalıklarına gittim bişey çıkmadı ve öksürürken boğazımdan bazen sanki boğazımda bi et barçası dalgalanıyo sigara içiyorum azalttım fakat öksürürk 1 aydır hala var 3 4 gün içmediğimde oldu gene giitmedi öksürüğüm bunun sebebi nedir yardımcı olursanız sevinirim.

    • Öksürük nedeni olan bir çok sebeb vardır. En başta göğüs hastalıkları neden gösterilse de KBB’yi ilgilendiren sebebler de olabilir. Sinüzit en sık öksürük nedenlerinden biridir. Durumunuzla ilgili bir KBB (kulak burun boğaz) uzmanına başvurmanızı öneririm.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.