cevap: öksürük

1 aya yakındır öksürüyorum.kusacak gibi oluyorum öksürürken. balgamda oluyo.ayrıca sağ ğöğüs altında 2 haftadır şiddetli ağrı var. batıyo gb acıyo ve dayanamıyorum. darbe falan almadım.birden bi acı saplandı ve gecmedi daha.gittikce artıyo özellikle geceleri çok acıyo,nefes alırken, hareket ederken hep acıyo.dahiliyeye yönlendirdiler hastanede,ciğer filmi cekip tahlil yaptırdı dr. ama bişey cıkmadı.verdiği ilaçları kullandım ama azalma yok şikayetlerde aksine artıo.kontrol iin gittim tekrar film cektirdi.iltihaplanma var dedi ama biraz umursamaz tavırları vardı ve doğru dürüst acıklama yapmadı.yine ilaç verdi kullanıyorum ama gecmio.ne yapmalıyım.öksürükte,sağ taraftaki acı da geceleri artıo.öksürürken bütün organlarım dısarı cıkacak gb gelio.bugun az kalsın kusacaktım.canım çok acıyo lütfen yardım edin.yatakta bir taraftan diğerine dönemiyorum bile,kaburgamla ilgili bişey sanırım.cnm yanıo, gögüs hastalıklarına mı gitmeliyim yoksa?

cevap:

Bir aydır süren ve göğüs ağrısının eşlik ettiği öküsürk için mutlaka bir göğüs hastalıkları uzmanına başvurulmalı.

Dahiliye uzmanı da konuya hakimdir ancak akciğer hastalıkları göğüs hastalıkları uzmanı tarafından daha özel bir branştır.

Sorun altta yatan bir enfeksiyon olabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.