cevap: norlevo ve doğum kontrol hapları

doktor oneri

ben mıcrogynon kullanıyorum ılacım bu ayın 10 da bıttı 7 gunluk arada ilişkiye girdim ve ertesi gün norlevo kullandım 16 sında regl olmam gerekiyordu ama olmadım norlevo buna sebep olmuş olabilir mi. Ben şimdi7 günlük aradan sonra tekrar mıcrogynon a başlıyacağım. Neden regl olmadım hamile kalmış olabilirmiyim beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

cevap:

microgynon 21 tablet içeren bir oral kontraseptif ajandır. Doğum kontrol hapının bittiği gün normalde adet görüyor olmanız lazım… yani ayın 10unda adet görmeliydiniz? 16sında adet görmeyi bekliyor olmanız yanlış. İlacın kullanım şekli hakkında doktorunuza yendiden danışmalı ve tedavinizi yeniden gözden geçirmelisiniz.

bir doğum kontrol hapı kullanıyorken ayrıca yeniden başka bir doğum kontorl ilacı kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız… Norlevo tek başına bir ilaç ilaç değildir. Diğer ilaçlarla birlikte kullanımından önce mutlaka doktor tavsiyesi gerektirir.

Hamile kalma ihtimaliniz tüm bu ilaçlardan sonra oldukça düşük olmasına rağmen ancak doktor kontrolü neticesinde karar verilebilir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

6 yorum

  1. slm ben microgynon kullanıyorum adetim agustosun 21 indeydi ilacı adetin ilk gunu degil 5. gunu kullanmaya basladım bana ilk gun kullanmam gerektigini soylediler bu arada ilaç uzerindeki tarıhe gore 1 gun atlamış gozukuyorum ama hergun içtim diye biliyorum emınde olmadıgım için hormon testı yaptırdım negatif cıktı.bu arada hapın bitmesine 5 gun kaldı ben devam ediyorum kullanmaya ama guvenemıyorum testten sonra 1 kere birliktelik oldu norlevo kullansam olur mu

  2. norlevo kullandım. ardından adetime 1 ay olmasına ragmen adet oldum. ve 13 gündür kanamam devam ediyor. bir ara biter gibi oldu.rengi kahverengileşti. ancak halen devam ediyor. bir risk var mı? bekarım. nişanlım ısrar ediyor ama doktora gitmeye de çekiniyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

    • norlevo kullanımından sonra bu şekilde kanaması sürekli devam eden hastalar var. Önerim her ne kadar büyük ihtimalle ilacın yanlış kullanımı dolayısıyla da kanama başlamış olsa kanamanın nedenini ortaya koymak için bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.