cevap: nefes

ben 21 yasındaım nefes alamıyorum alarjik astımım var ve burnumda da et var bundan 2 ay once amalıyat oldum burundan ozamnlar koku da alabılıyordum fakat sımdı ne koku alabılıyorum. bahar ayı oldugundan dolayıda nefes almakta zorlanıyorum bunu sızce nasıl yenerım?

cevap:

Alerjik astım herhangi bir maddeye karşı oluşan alerji nedenli solunum yolları daralmasına bağlı nefes darlığı oluşmasıdır. dolayısıyla ilkbahar aylarında (alerjinin en yaygın olduğu mevsim) bu tür sorunlarla karşılaşmanız gayet normal. İlaç kullanmanız şarttır. Bunun için doktorunuz size mutlaka ilaç önermiştir. Eğer neden alerjikse bunun tedavi yöntemleri vardır. (immünoterapi) Burun için bir KBB uzmanına başvurmalısınız…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. merabalar..astımın kaşıntıyla bir alakası varmıdır??bende astım var vede sürekli vücudum kaşınıyor..nefesim daralırken kalbimde batma şeklinde bir ağrı oluyor..bunun nedeni nedir sizce??otururken bile çok kötü nefesim daralıyor ki bi iş bile yapamıyorum nefesimin daralmasından günlük hayatımı zora sokuyor ne yapabilrim beni bilgilendirirseniz sevinirim..birde acayip bir terlemem var ellerim de özellikle..iyi günler dileğiyle

    • Allerjik nedenli kaşıntı olabilir. Astımın nedenleri arasında da allerji vardır. Atopik bünyeye sahipseniz bu tür durumlar söz konusu olabilir. Bir allerji polikliniğine müracaat edebilirsiniz. Terleme için genel cerrahi uzmanına başvurmalısınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.