cevap: nasıl davranalım

Benim ablam olmayan şeyleri söylüyor. Tehtit ediliyorum , ev dinleniyor, kötü görüntülerim var , ahlak polsi ben sorguluyor, çok eskiden olan olayları sırlarımı söyledim , zor durumdayız , ben nasıl ablayım vs. vs. şeyler söyledi . İşyerinde başlamış olan olay var dedi . Fakat iş yerindekilerle irtibata geçtik öyle birşeyin olmadığını söylediler.
Nasıl davranmamız gerekiyor . Nasıl Yaklaşalım , ayrıca ;Şizorfen hastalığına yakalanmış olduğunu söyliyelim mi ? Doktoro götürdük Psikiyatri bölümüne Verdiği İlaçlar ; E…za Ve Ris…al  Yaşı 27 . Cocukluktan beri dışarı çıkmak istemiyor. Çıkıyor fakat arkadaş edinmediğinden bizlerle geziyor .

cevap:

halüsinasyon olayları genelde şizofren hastalarında karşılaşılan bir durumdur. Zaten siz de psikiyatrik destek almaya başlamışsınız.

İlaçlarını düzenli şekilde 6 ay boyunca kullanmalı. Bunun dışında hastaya hastalığını kabullendirmeye yönelik çabalarınız pek faydalı olmaz.

Sürekli gözetim altında bulunması zaman zaman akut alevlenmelerde hastanın kendisine zarar vermesini önlemek için uygun olur.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.