cevap: mukoza

ben 55 yaşında bağarsaklarımda ağrı oluyo arasıra kabızlık sorunuda yaşadım daha yeni makattan sümüksü bir sıvı geldi…acaba sebebi ne olabilir?

cevap:

karın ağrısı ve kabızlık sorunları bağırsak problemlerinin başında gelir… Bu belirtileri gösteren hastalıklar barsak iltihaplanması veya barsak sendromlarıdır. Dışkı olarak makattan mukus gelmesi iltihabi bir durumu gösterse de altında yatan nedenlerin araştırılması şarttır.

Zaten 50 yaş üstü hastalara yıllık olarak check up yapılması tavsiye edilir. Barsak kanserlerinin erken teşhisinde bu kon troller çok önemlidir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.