cevap: muhtemel kıl dönmesi

doktor oneri

Belimin biraz altında, sanırım kuyruk sokumunun birkaç santim altında (tam poponun basladığı yer) kıl dönmesi olmasından korktuğum şişlikler var. Sırt üstü uyuyamıyor, rahat oturamıyorum. Hatta bazen yürürken bile acıtıyor. Fakat kıl dönmesini araştırırken resimlerde cerrahi bölgesinin biraz daha üstte olduğunu ve hastalıklı bölgede delikler oluştuğunu gördüm. Bendekiler irinli sivilce gibi şişlikler ama akıntı yok.

Bu şişlikler ilk önce bir buçuk sene önce belirdi. Akıntı vardı. Eczaneden temin ettiğim antibiyotikli bir kremle sorun ortadan kalktı. Hafif şişlikler olmasına rağmen herhangi bir acı hissetmiyordum. 3-4 gün önce tekrar acımaya başladı. önceleri akıntı yaptı ama sonra şişik olarak kaldı. Şu anda akıntı yapmıyor ama dediğim gibi oturamıyorum.

Pazartesi günü sınavlarım başlıyor. Kıl dönmesiyse ertelenmesi kötü sonuçlar doğurur sanırım. Ama konumu ve şu anki durumundan sadece sivilce olması ihtimali var mı? Nasıl bir tedavi uygulamalıyım.

cevap:

rahatsızlığınız kıl dönmesinden kaynaklanıyor. Kullanmış olduğunuz antibiyotikli kremler zaten rahatsızlığınızı kısmen baskılamış. Dönem dönem akıntı ve kanama görmeniz normal. Bazen şiddetli ağrılar da yapar…

Sınav dönemini atlatacak zaman içinde ağızdan antibiyotik ve ağrı kesici almanız sizi rahatlacaktır. ancak sınav sonraso mutlaka bir genel cerrahi uzmanına başvurarak gerekli cerrahi operasyonu olmalısınız. yoksa bu şikayetleriniz hayatınızın belli dönemlerinde alevlenip sönerek sizi rahatsız etmeye devem edecektir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.