cevap: mr sonucu

ben 16 yaşında bir erkek hastayım.Genellikle akşamları bir baş ağrım vardı. Bundan 2 gün önce beyin MR çektirdim. Film raporum;
Kranial MR incelemesinde;
1)Bliteral maksiller sinüslerde havalanma kaybı oluşturan mukozal kalınlaşmalar ve retansiyon kistleri izlenmektedir.
2)Posterior etmoidal hücrelerde ve sfenoid sinüste mukozal kalınlaşmalar va retansiyon kistleri izlenmektedir.
SONUÇ:İntrakranial nöral parakimde patolojik sinyal değişikliği saptanmadı

cevap:

maksiller, arka etmoid ve sfenoid kemiklerde sinüzitiniz mevcut. Baş ağrınızın nedeni muhtemel bu (sinüzit) hava boşluklarındaki iltihaplanmalar. Tedavi için bir kbb uzmanına başvurmalısınız. yüksek ihtimal ilaç tedavisi yeterli görülmeyecek ve ameliyat önerilecektir. İlaçla tedavi sizi tam olarak tedavi etmeyip sürekli tekrarlayacaktır.
saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.