cevap: migren

migren hastasıyım  doktorum yeni bir ilaç verdi topamax diye ona başladım ama aynı zamanda mikroginon da kullanıyorum doğum kontrolu için ikisi bir arada kullanılabilirmi  ilaç etkileşimi nasıl acaba bir zararı varmı?

cevap:

Topamax, düşük doz oral kontraseptiflerin etkinliğini düşürebildiği prospektüsünde belirtilmiştir. Bu konuda doktorunuza yeniden başvurarak ayrıca doğum kontrol hapı kullandığınızı bildirmeniz uygun olacaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.