cevap: MIDE

bir hafta dır nerdeyse günde 7-8 defa en az mıdem bulanacakmıs gıbı agzıma gelıyor ..ama bulantı olmuyor oksuruk baslıyor daha sonra ardından .. tedırgın oldum ama suan hastaneye gıtme ımkanım yok en azından 4 5 gun daha izin alamıyorum onemlı bır rahatsızlık olabılırmı yada dınmesı ıcın ne yapabılırım?

cevap:

reflü nedeniyle bu tür yakınmalar görülür. Mutlaka bir doktora görünmelisiniz. İlaç tedavisi ile sıkıntınız tamamen ortadan kalkacaktır.

Doktora başvurana kadar geçecek sürede sık sık ancak az miktarda yemek yemenizi, akşam saat 20’den sonra herhangi bir şey yiyip içmemenizi, mide asit içeriğini nötrlemek için yemeklerden sonra soda, gece yatarken süt içmenizi öneririm. Ancak unutmayın ki bu öneriler sadece eğer şikayetiniz reflüden kaynaklanıyorsa işinize yarayacaktır.

Doktor tedavisi yerine geçmez.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.