cevap: mide

ben 1-2 aydır sıkıntıdan çok yemek yiyorum ve son 1 haftadır ağzımda çamaşır suyu gibi garip bi tat var ve doyduğumu hissetmiyorum, midem dolsa bile ağzımdaki o tat açlık hissine neden oluyo, bunun sebebi ne olabilir?

cevap:

aşırı yemek sonucu yemeğin mideden yemek borusuna kaçması sonucu reflü oluşabilir. dolayısıyla bu durum ağzınızda tatsız bir his yaratabilir. Midenizdeki asit salınım düzeyi ile ilgili bir sıkıntı, gastrit veya ülser nedeniyle sizde sürekli açlık hissi de oluşturuyor olabilir. Tam bir teşhis için bir gastroenterelog veya dahiliye hekimine başvurabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.