cevap: meme şişliği

Yaşım 16. Boyum 172 cm ve kilom 74. 2 memem de normalden şiş duruyor bu yüzden çok dar T-shirt falan giyemiyorum. Hatta arkadaşlarım yüzmeye çağırdıklarında gidemiyorum çok büyük sorun haline geldi bu durum benim için. Memelerim rahatsız ediyor beni ayrıca iki parmağımla yanlardan bastırdığımda iki mememinde altında bir et var normalden sert bir et bu nedir bunuda bilmiyorum? Bu sorunu nasıl halledebilirim veya ne yapmam gerekir?

cevap:

ergenlik dönemi ile birlikte gençlerde ürogenital sistemle beraber sekonder seks karakterleri de değişime ve gelişime uğrar. Sorununuz aslında hiç düşündüğünüz kadar çözümsüz değil. Tıp dilinde jinekomasti (erkeklerde meme dokusunun normalden fazla yağlanması) olarak isimlendirilir ve tedavisi cerrahi olarak o bölgedeki yağların çıkarılması ameliyatıdır. Bu tedavi yöntemiyle sıkıntınızdan %100 kurtulacaksınız. bir genel cerrahi kliniğine başvurunuz. En kısa sürede sorununuz ortadan kalkacaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

7 yorum

  1. Tamam cevabınız üzere bu hafta içi hazır okullarda yokken İstanbul Vakıf Gureba Hastanesine gitmeye karar verdim ancak hastanede bir ‘genel cerrahi’ bölümü var birde ‘plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi’ bi yerdede bu bölüme başvurun diyordu benim için hangisi en garanti olur dediğiniz üzere bir genel cerrahamı başvurıyım direk yoksa 2. dediğim bölümemi yöneliyim?

    Bu arada verdiğiniz cevabınız için çok teşekkürler 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.