cevap: lütfen yardımcı olun

bu benim arkadaşımın tahlil sonuçları….
8 aydan beri bu hastalığı devam ediyor…
yumurtalıklarında kist oluşumundan dolayı kullandığı haplar dolayısıyla hem göysünde kist oluştu hemde karaciğeri zarar gördü. buda bu hastalıklar neticesinde verilen tahlil ne yapmamız gerekiyor…

cevap:

verilen sonuçlar değerlendirildi. “Bu hastalık” derken hangi hastalıktan bahsettiğinizi yazmamışsınız? Tetkik sonuçlarına göre hastanın haliyle Hepatit B enfeksiyonu geçirdiği görülmekte… Yapmanız gereken bir intaniye kliniğine başvurmanız gerekiyor.

Ayrıca karaciğer enzimleri normal seviyede yani hasar görmüş değil ya da geçici hasara uğramış olabilir…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.