cevap: lansazol30 mg mikropellet kapsül

doktor oneri

bende endoskopi yapılarak ANTRAL EROZİV GASTRİT bulundu. dün yukarda yazdığım ilaçtan 7-8 adet tabletten içtim acaba bir etki olur mu yada acile gideyim mi ?

cevap:

lansazol, mikropellet kapsül olduğu için kontrollü salınım yapan ve sadece tek dozu gün içinde kontrollü salınarak ilaç kan konsantrasyon düzeyini dengede tutabilen lansoprazol etken maddesinin ticari bir formudur. İlaç doktorunuzun tavsiye ettiği dozdan daha fazla veya daha sık kullanılmamalıdır. İlacın etki mekanizması midenin salgıladığı asidin düzeyini normal sınırlar içinde tutmaktır.

Eğer doktorunuzun tavsiyesi dışında daha sık veya fazla kullanımı söz konusuysa mutlaka acil servise başvurmalısınız. İlacın sizin üzerinizde doz aşımına bağlı ne tür bir etki göstereceğini hemen anlayamayız.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.