cevap: kürtaj sonrası oluşan kist

ben 6h2g lük bebeğimin kalp atışlarının durmasıyla 4 ocakta kürtaj oldum.hala adetim gelmedi. arada kanlı geneldede kahverengimsi akıntım oldu. perşembe günü doktora gittik ve muayene sonucunda 3.5 cm lik kist oluşmuş rahmimde yumurtlama sorunundan dolayı. microgynon doğum kontrol hapı verdi kullan %95 geçer dedi doktorum. hap bitince tekrar muayene olucam. sigarada kullanıyorum. tekrar bebek istiyoruz eşimle. bu hapı kullanınca adetim gelecek mi kist yok olur mu?

cevap:

doktorunuzun da belirttiği üzere yüksek oranda iyileşmenin olacağını bekleriz. Çocuk sahibi olabilirsiniz. İlaçtan sonra adetinizin düzenli şekilde devam edeceğini umuyoruz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. hocam saygıla 15 eylülde kürtaj oldum(2,5 aylıkken bebeğin kalbi durdu)..bugun doktora gittiğimde 4 cm boyuntunda 2 parça kistlerin oluştuğunu söyledi..genetik olarak ailemizde böyle bir durum yaşanmamıştır..bunun için test yapılması gerekiyormuş..çok telaşlandım..bu kistler adet düzensizliğine yol açar mı?(ya da tekrar bebek olmasına)..Bilgi verirseniz sevinirim..kürtajdan sonra böyle bir olayın yaşanması beni çok üzdü..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.