cevap: kürtaj sonrası adet

benim 4 ocakta ; 6 hafta2 günlük bebeğimin kalp atışlarının durmasıyla gebeliğime kürtajla son verildi.kürtajdan 3-5 gün sonra yaklaşık 1 hafta 10 gün süren kanamam oldu. şimdi ise şubatın 8 inde sabah tuvaletteyken hafif pembemsi bir akıntım,2-3 kerede kahverengimsi akıntı geldi.bunlar tuvaletten sonra arada bir geldi.o da sadece tuvalet kağıdına bulaştı.kasıklarımda ve karnımda adetim gelecek gibi bir şişlik hissediyorum.ama hala adetim gelmedi. rahmimle ilgili bir problem mi? doktora gitmeli miyim?

cevap:

Adet zamanı gecikebilir. Ancak sorununuzun adet gecikmesinden olup olmadığını tespit edilmesi için bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

Sorun rahimden kaynaklı bir sorun değil gibi görünüyor… Kesin tanıyı sizi muayene eden doktorunuz söyleyebilecektir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

1 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.