cevap: kontrol hapı gecikme

ben yaklaşık 1 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum . kullandığımdada memnun kaldım ve her ay aynı gün ve hatta aynı saatte adet kanamalarım başlıyordu. ama ilk defa 2 gün erken başladı . bunun sebebi nedir?

cevap:

adet düzeni ilaçlarla kontrol altına alınabiliyor olsa da gündelik yaşamınızda karşılaştığınız stres ister istemez adet düzeninizi etkileyebilir. Siz her ne kadar hayatt hayatınızda olup bitenlerden etkilenmediğinizi düşünseniz dahi bilinç altı bir takım olaylar sizin bu durumlara kayıtsız bırakmazlar.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.