cevap: kollesterol

benim yaklaşık 15 gün önce yaptırdığım kan tahlillerinden bazı yerleri sizinle paylaşmak istiyorum.LDL Kolesterol:86 HDL Kolesterol:30 Trigliserid:58 Kolesterol:127 VLDL:12 Glukoz:80…rapora göre sadece HDL(İyi Kolesterol) değerim düşük.ve ben yaklaşık 2 ay sonra sağlık raporu alacam.HDL değerinin düşük olması bir problem olurmu?Olursa eğer yükseltmek için ne yapmalıyım..

cevap:

HDL’nin düşük çıkması hiçbir problem yaratmaz. Eğer yükseltmek isterseniz bol bol ceviz tüketebilirsiniz ancak hemen yükselmez… 🙂

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.