cevap: kol rahatsızlığı

bundan 2 yıl evel maç yaparken bi kayma sonucu yere el bileğimin üstüne düstüm tok bir ses geldi ve kolumda şişlik oluştu. şişlik bi zaman sonra indi fakat şimdi kolumu tuttum mu bilek yerinden çıkık gibi oynatabiliyorum sizce problem ne olabilir?

cevap:

el bileğindeki bağ dokularında veya eklem yüzlerinde hasar meydana gelmiş olabilir. Şişlik o bölgede bir enflamasyon geliştiğini gösterir. Enflamasyon sonrası çevre dokularda harabiyet ilerlemiş olabilir. buna ek olarak bileklerdeki bağlarda yırtılma söz konusu olabilir. Tüm bu sorunların net teşhisi için bir ortopediste başvurmalısınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

9 yorum

  1. Merhaba, benim bileğimde (ağır taşımamdan dolayı) tendomlarda zedelenme ve ödem oluştu. Yaklaşık 5 günden beri şiddetli ağrılarım var, doktor 10 gün kol askısı takmamı istedi ve ilaç verdi.geçmezse tekrar gel dedi, benim sorum şu bana uygulayacağı tedavi ne olabilir ve benim rahatsızlığım öneml mi?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.