cevap: kol ağrısı

sağ kol pazu kısmında nerdeyse bir yıldır ağrı var.başlarda ters bi hareketten kaynaklandığını düşündüm ama geçmedi.gün geçtikçe de daha fazla ağrı hissediyorum. kolumu kaldıramıyorum ve bir çok hareketim kısıtlandı sebep ne olabilir? ne önerirsiniz?

cevap:

kolda ağrı bir çok nedenden kaynaklanır. Boyun fıtığından tutun da sistemik bir takım hastalıklara kadar geniş bir yelpaze kolda ağrılara neden olur. Hareketle artan ağrılar için kas iskelet sistemi hastalıklarını düşünmeliyiz. Öncelikle bir fizik tedavi veya orotpedi uzmanına müracaat etmenizi öneririm. Çünkü sıkıntının tam olarak ne olduğu ortaya konmalı ki tedavi de ona göre şekillensin…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.