cevap: kol ağrısı

3 gündür devam eden sağ kol ağrım var.
Rahatsızlığım omuz başlangıcından bileğime kadar olan bölümde fakat ağrı kolun bütününe yayıldığı gibi bazen sadece bilek ile dirseğe kadar olan iç kısımda bazende dirsek ile omuz arasında (sürekli) oluyor. Çok şiddetli olmamasına rağmen başladığından bu yana ağrının seyri değişmediği ve devamlı ağrımasından dolayı rahatsızlık vermeye başladı.

cevap:

sorun basit kas ağrısından boyun fıtığına kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Net bir teşhise ulaşmak için itinalı hikayenizin alınıp dikkatli bir fizik muayene yapılmalı. ağrılarınız her iki durumda da ağrı kesiciyle hafifleyecektir ancak tedaviyi nedene yönelik yapabilmek için sorunun sebebi ortaya konulmalı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

  1. iyi günler benim kol ve bilek ve omuzlar cok kötü şekilde agrıyor kolum bazen dönüyor döndürmekte zorluk cekiyorum elazığda medikala gittim doktor bana boyun da kemik düzleşmesi var dedi ama cok kütü sancım var cocugumu kucagıma alıp sevemiyorum bana yardımcı olurmusunuz hangi bölüme gitmem gerekiyor bu konuda da yardım edermisiniz

    • Fizik tedavi bölümü oldukça faydalı olacaktır. Verilecek egzersiz programını uygulamanız sonucunda 1-2 hafta gibi kısa süre içinde iyileşme sağlanacaktır. Ancak yine de dikkatli olmalısınız çok fazla ağırlık kaldırmanızı ve sürekli boynunuza yüklenecek hareketlerden kaçınmanızı şiddetle uyarırız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.