cevap: kızlık zarı

mrb hocam klozetten sıçrayan su gebelik riski yaratırmı?bide kızlık zarının yırtılması için içeri giriş olmalımı, yani üzerine hafif bi baskı olursa yırtılırmı ben böyle bi durum yasadım ama o gece adetimin son günüydü çok az pembemsi bi leke gördüm bu adet kanımıdır yoksa bi yırtılma söz konusumudur?

cevap:

kzılık zarı insandan insana farklı hassasiyete sahiptir. Bir bayanda çok hafif travmalarla yırtılacağı gibi kimi bayanda da cinsel ilişki sonrası bile yırtılmayabilir. Kızlık zarınızla ilgili net bir şeyu şey söylenemez. Gelen pembemsi leke bir sızıntı da olabilir adet öncesi habercisi de? 

Klozetten sıçrayan su içinde canlı sperm varsa ve bu vajinaya denk geldiyse gebelik riski oluşturur. Ayrıca sürtünme ile cinsel ilişki sonunda vajina üzerine sperm bulaşması da gebelik riski doğurur. Adet kanamanız olduysa gebelik riski yoktur. 

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.