cevap: kasıkta kitle

bacağımda kasık birleşiminde yumurta büyüklüğünde kas sertliğinde bir kütle oluştu takribi 3 aydır falan var halı sahada top oynarken kasıkta çekme oluştu tahminim onda sonra meydana geldi. araba kullanırken veya ayaklarım birleşik otururken testislerime baskı yaptığını hissediyorum. hafif bir ağrı oluşturmakta

cevap:

bu bölgede böyle bir kitle oluşması ya kitlesel bir kas yırtığını gösterir ya da batın içinde bir kitle oluşumundan kaynaklanabilir. Net sonuç fizik muayene ve tetkiklerden sonr anlaşılır. Daha fazla vakit kaybetmeden doktorunuza danışmanızı öneririm.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.