cevap: karın ağrısı

annemin yaklaşık 1 aydır karın bölgesinde bir ağrısı var.göbeğin sol üst bölgesinde.doktora gitti.ultrasyona tutldu ama hiçbirşey söylenmedi.sürekli ağrıkesici veriliyor.inernetten belirtilerin ne gibi hastalıklara yönelik olduğuna baktığımda birsürü hastalık sebebi olduğunu görüyorum.doktorları bu konuda uyarıyoruz ama bimeyen bi ağrıyla başbaşa bırakılıyor annem.ne yapmamız gerekiyor.bağırsak sorunu olabilirmii?çünkü bu ağrı başlamadan hemen öncesinde göbek düşmesi denilen bi rahatsızlık nedeniyle annem kendisi masaj  yapmaya çalışmış.sanırım şiddetli bi şeklde bastırmış olmalıki ,hemen bir kaç gün sonra bu problemle karşılaşmış.bu karın ağrısının sebebi yaa sonucu ne olabilir?

cevap:

sizinde araştırıp gördüğünüz üzere sadece karın ağrısı denildiğinde bir çok neden karın ağrısı yapabilmektedir. Bahsettiğiniz gibi bir barsak problemi, ürogenital sebebler, damarsal problemler, kas problemleri karın ağrısı nedeni olabilir.

annenizin karın ağrısının net bir tanısının konula bilinmesi için iyi bir hikayesinin alınması ve güzel bir fizik muayenenesinin yapılması gerekir. Buradan bunlar yapılmadan bir teşhis konulamaz.

anladığım kadarıyla muayenesi ve tetkikleri yapılarak teşhisi konulmuş ancak konuyla ilgili bilgi verilmemiş. Ultrasound karın içi problemlerin net tanısı koymada çok yardımcı bir alettir. Doktorunuz size bu konuda eğer talep ederseniz gerekli bilgileri sunacaktır.  Teşhisi konulmayan karın ağrıları için ağrı kesici verilmez.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.