cevap: kalp sıkışması

doktor oneri

kız arkadaşım canı çok sıkılıp aşırı üzüntü yaşadığı, ağladığı zamanlarda göğsünde sanki bıcak saplantısı gibi bi agrı oldugunu söylüyor. Nesfes almakta ve konusmakta zorlanıyo. bazende normal bir günde göğsünde yine o ağrıyı hissediyo. kimi zaman 5dk içinde kimi zaman yarım saat içinde geçiyo. sigara veya alkol ile ilgisi yok. kalp krizi belirtileri gibi sanki.

cevap:

sorun kalp bölgesi olunca daha hassas davranmak gerek. Şikayetlerinizi yazmışsınız ancak muayene edilmeden sorunun kalple ilgili olup olmadığı hakkında burdan fikir yürütmek doğru olmaz. doktorunuza başvurarak hikayenizi ayrıntılı olarak anlatınız. size daha detay sorularda soracaktır. burda verdiğiniz bilgiler hastanın rahatsızlığının kalpten kaynaklanıp kaynaklanmadığı hakkında fikir vermez. Doktorunuz gerekli görürse sizden bir takım tetkikler isteyecektir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

4 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.