cevap: kalp atışlarım

37 yaşında inşaat işinde çalışan biriyim.yaklaşık 3 aydır kalp atışlarımda anormallik oluyo.örneğin yatarken birden hızlanıyo beynim uyuşuyo öksürüyorum..3-4 saniye sonra geçiyor.bugün işe giderken aynı sorun oldu ama bu sefer fazla sürdü 10-15 saniye geçmedi.gene hızlandı başıma kan basıç etti kulaklarım uğuldadı.baya korkuttu.(içki ve sigara kullanıyorum).sizce sorun nedir..

cevap:

ciddi bir kalp problemi olabilir. Tarifiniz hipertansiyonun eşlik ettiği kalp atım düzensizliği gibi duruyor. Net bir tanı için mutlaka bir hekime başvurmalısınız. Şu halinizle durmunuzu daha fazla ertelememelisiniz…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.