cevap: kalp ağrısı

ben 2005 yılında tüberküloz plörazi geçirdim..24 yaşında idim..doktor tamamen iyileştigim söylemişti..fakat özellikle ramazan ayında daha sık olmakla birlikte nefes verirken kalbim ağrıyor.bir sancı gibi degilde agrı sekilde oluyor.verince bitiyor.ama bu derin nefes alıp verdigim zamanlarda oluyor sadece.bunun sebebi konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim

cevap:

kalbinizin bulunduğu bölgedeki ağrı eğer kabinizle ilgili olsaydı sürekli ve künt bir ağrı olurdu. Ağrının nefes alıp vermeye bağlı değişmesi net olmamakla birlikte kalbinizdeki herhangi bir problemden kaynaklandığını düşündürmez. kalple ilgili bir sıkıntınız olduğunu düşünüyorsanız doktorunuza danışarak muayene olmalısınız.

Geçirilmiş pleurazi bu kadar uzun aradan sonra yine bahsettiğiniz şekilde bir ağrı oluşturma ihitmali düşüktür. Bahsettiğiniz ağrı muhtemel bir kas spazmından ya da alt solunum yolu enfeksiyonundan kaynaklanıyor olabilir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

6 yorum

  1. kalbımde yanma gıbı benzerı bı hıs oluyo yarımsaat de bı 1 saatde bı yada haftada bır belırgınlesıyor. kalbımde bır sorunmu var hastaneye gıtmek ıstıyorum ama ısımden doleyı gıdemıyorum sıze danısmak ıstedım bunun cevabı nedır acaba.nefes darlıgıda cekıyorum.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.