cevap: kalp

son zamanlarda kalbimde bir sancı hissediyorum iğne batar gibi ve zaman zaman kollarımada aynısı oluyor bu sırtıma kadar yayılıyor bazen. bunun üzerine doktora gittim kalp ritmimi ve tansiyonumu ölçtü sonuçlar temiz çıktı.stresten bunların normal olduğunu söyledi…ve bunun haricinde birkaç kan testi yaptırmıştım onlarında sonuçları temiz çıktı.şuan neyden şüpheleneceğimi şaşırdım ne yapmam lazım ya da yaşadığım durumun ciddiyeti ney bilmek istiyorum.

cevap:

Kalp kaynaklı ağrılar genelde iğne batar tarzda olmaz. Bu ağrılar strese bağlı ya da o bölgedeki kasların spazmına bağlı gelişebilir. Tetkik sonuçlarınız normal olarak çıktığına göre bu ağrıların kalp nedenli kaynaklandığı şüphesinden uzaklaşabilirsiniz… size “fibromyalji” (belirsiz kas ağrısı) olabilme ihtimali nedeniyle bir fizik tedavi veya ortopedi polikliniğine başvurmanızı öneririm.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.