cevap: kadın sağlığı

ben 23 yasındayım evlı bı bayanım ben yasmın hapı kullanıyordum 2 kutumu bıtırdıkten snra adet oldum ama yasmın bende acayıp isteksızlık yaptı 8.gün yasmın hapını almam gerekırken yazz 24+4 tablet dogum kontrol ılacına basladım ılacın 4.gününde eşimle cinsel yaklasım yasadık acaba ılac benı koruyormuydu hamıle kalma olasılıgım varmı bı haptan dıgerıne gectım korumusmudur hamıle kalmak ıstemıyorum…

cevap:

yazz 24+4 tablet kullanıldığı sürece gireceğiniz cinsel ilişki esnasında hamile kalma ihtimaliniz yoktur. Yani ilacı düzgün şekilde kullanıyorsanız hamile kalmış olamazsınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.