cevap: kadın hastalıkları

Ben 29 yaşında evli bir bayanım. 2 yıl önce doktorum rahim ağzında yara olduğunu ve yakarak veya dondurarak tedavisi olduğunu söyledi ama henüz doğum yapmadığım için tedavisini yapmak istemediğinide belirtti. Antibiyotik ve vajinal tablet ile geçici çözümlerle şimdilik idare ediyorum. Fakat en az bir yıl daha doğum yapmayı planlamıyorum. Böyle devam ederek çözümlemem sizce bana zarar verir mi?

cevap:

doktorunuzun verdiği tedaviyi uyguluyoranız sorun çıkmaz. Ancak kendinize dikkat etmelisiniz. Kontrollerinizi aksatmayın. Yaraları mahiyetini (ne yarası olduğunu) bilemiyorum ama büyümesi, yayılması veya tahriş gibi sorunlara dikkat edin.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.