cevap: istenmeyen gebelik

doktor oneri

eşimle dün ilişki sırasında prezervatifin gazabı sonrası içine boşaldım.. eşimin aybaşısına 2 hafta daha süre var. nasıl bir yöntem izlememiz gerekiyor… internetten araştırma yaptığımda bazı hapların faydalı olduğunu okudum. hemen hapı kullanmaya başlasın mı (eğer öyleyse hangi hapı yada hapları öneriyorsunuz) yada aybaşı olmazsa mı harekete geçelim.

cevap:

anladığım kadarıyla eşinizle gebelik ihtimalinin yüksek olduğu bir zamanda birlikte olmuşsunuz. 2nci gün çok geç sayılmaz. burdan herhangi bir ilaç tavsiyesinde bulunamam. ancak şu makaleye bir göz atabilirsiniz.

Konuyla ilgili bir kadın doğum uzmanına başvurunuz.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.