cevap: ishal

ben 24 yaşındayım ve yaklaşık olarak 3 aydır aralıklarla uzun süreli ishal oluyorum doktora gittim ilaç verdi ama geçmiyor.dışkıda kan yok rengide normal ateşimde çıkmıyor sadece biraz ağrı oluyor ara sıra.yani ishal kendi dışında bi sorunu birlikte getirmedi.ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

cevap:

hangi ilaçları kullandığınızı yazmamışsınız. İshaliniz mikrobik değil gibi görünüyor. Ayrıntılı hikayeniz ve geniş bir fizik muayene olmanız gerekir. İshal mikrobik nedenlerle olabileceği gibi, organik veya fizyolojik nedenlerden de kaynaklanabilir. Ateşin olmaması ve dışkıda kan tespit edilmemiş olması mikrobik veya tümoral nedenlerin dışında diğer nedenleri elemez.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.