cevap: inmemiş testis

36 yasindayim 4 ay once iki tarafli inmemis testis ameliyati oldum (am eliyat olmadan once azosperm idim) iki gun once spermogram testi yaptim yine azosperm cikti ve doktorum pek umit vermedi profertil ve tokoferol bi ay kulanmami soyledi ve yine spermogrma yapmami soyledi sizce bu haplarin benim gibi ileri yasta inmemis testisten ameliyat oldugum icin bu haplar sperm uretmeye yardim eder mi?

cevap:

Geç yapılmış bir ameliyat ve geç kalınmış bir tedavi. Kesin olarak iyileşme mümkün değil diyemeyiz. Doktorunuzun önerdiği ilaçları mutlaka kullanın.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.