cevap: hpv

Eski erkek arkadaşımla en son 7 ay önce beraber olmuştuk ve benden sonra doktorlar ona hpv teşhisi koymuşlar. ve benden bulaştığından %100 emin. Bunun üzerine ben de Smear testi yaptırdım ve doktor temiz olduğumu söyledi. Hpv virüsünün kuluçka döneminde smear testinde görülmemesi gibi bir durum olabilir mi veya virüs taşıyıcısı da olsam bunu da testle görebilir miyidik?

cevap:

hpv’nin negatif çıkmış olması sizde böyle bir enfeksiyonun bulunmadığını net bir şekilde gösterir. Hpv mutlaka cinsel temas yoluyla bulaşır diye kesin bir şart yok. Farklı bulaş yollları araştırılabilir. İçiniz rahat olsun.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.