cevap: hidrosefali ve epilepsi

yegenim dogmadan 2hafta once hidrosefali teshisi konuldu hemen dogum yapildi ve ardindan epilepsi oldu, ilac iciyor su an 15 aylik sag elini kullanmiyor, vucut gelisimi iyi gozleri iyi gormuyor astigmat miyop denildi ve sol gozunde kayma var gozluk kullanacak, yeni yeni imeklemeye calisiyor karninin ustune, kati yiceklere azar azar basladi taneli corba gibi, doktorlar zamanla hersey olur diyorlar. Sizce zeka geriligi var mi bu cocukta ne zaman normal insanlardan fark olmamaya baslar?

cevap:

şu anda sorunuza cevap vermek için çok erken. zamanla iyileşmeler görülebileceği gibi bir takım gelişim problemleri de ortaya çıkabilir. Bu yeğeninizin yaşıyla ve gelişimiyle belirlenecek bir süreç… zeka değerlendirmesi için bir çocuk psikiyatristine başvurmalısınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.