cevap: hemoroid

tuvalette ıkındığımda üç tene meme çıkıyor.ayağa kalkınca kayboluyor.hiç agrı ve kanama olmadı .yaklaşık 20 yıldır var önce birtane idi şimdi üçtane oldu.basurmudur sizce?

cevap:

Tipik birinci derece iç hemoroid problemini tarif ediyorsunuz. Ayakta günlük işlerinizle meşgulken herhangi bir rahatsızlık vermeyen anüs çevresindeki damarlar sadece tuvalette otururken ıkınmayla dışarı sarkarak kendilerini belli ederler. Kimilerinde şiddetli ağrılar yapsa da çoğu ağrısızdır ve kanama yapmayabilir.  ancak zamanla (bu süre kişiden kişiye değişir…) bu memecikler artar, büyür veya ağrılı hale gelebilir. İşte bu noktada müdahele gerekebilir. Şu haliyle yapmanız gereken kabız kalmamaya dikkat etmek ve düzenli tuvalet alışkanlığınızı sürdürmek… Şikayetlerinizin arttığı zaman bir Genel Cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz…

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.