cevap: hematoloji

2 gün önce kan tahlilimde diğer değerler normal ancak,MO%6.7, fakat MO#0.51(normal 0.24-0.36 yazıyor) iki katı fazla çıktı 10 sene önce koltuk altındaki şişlik sebebiyle ameliyat oldum, meme dokusu ve fibrokistler çıktı bu değer önemlimidir?

cevap:

MO = monosit (kanda bir beyaz hücre çeşidi) kısaltmasıdır. Tek başına yükselmiş olması herhangi bir öneme sahip değildir. Eğer beyaz küreyle (WBC) beraber bir yükselme söz konusu ise veya tek başına normal değerin x10 kat fazlası bir durum sözkonusu ise araştırılmalıdır.

Şu anki yüksekliğinin geçirmiş olduğunuz operasyonla ilgisi bulunmaz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.