cevap: hamilelik

doktor oneri

Eşim bugün tam 3 aylık hamile yaşı 36 kilosu 78.3.gebelik ve 10 yıldan onra hamile kaldı.Hastanenin birinde doktorumuz sonuçların iyi olduğunu (ense kalınlık gibi ) fakat yinede bize amniosentez önerdi. fakat biz başka bir hastaneye gittiğimizde sonuçların iyi olduğunu ve amniosenyeze gerekolmadığını söyledi Bu son doktorun yaptırdığı ikili tarama ile KOMBİNE RİSK 1:1697 İKİLİ TEST 1:616  YAŞ RİSKİ 1:166 TRİSOMY 18 NT <1:10000 CRL 61,7MM Ense kalınlığı 1,8mm gözüküyor bu değerlere bakarak aminosenteze gerek olmadığını söylediki amniosentezinde risklerinden bahsetti. İkilemde kaldık yaptıralım mı yaptırmayalım mı? Birde MoM değerlerivar bunlar neyi ifade ediyor?

cevap:

ikili tarama testiniz normalse amniyosenteze gerek YOKTUR.  amniyosentez yaptırmayabilirsiniz. MoM değerleri hakkında bilgi için burayı ziyaret edin. (MoM değeri)saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.