cevap: hamilelik

1 yıllık evliyim 10 ay doğum kontrol hapı kullandım bırakalı 40 gün oluyor.ikinci kez adet oluyorum.kullanmış olduğum doğum kontrol hapı şuan hamile kalmamda bebek için herhangi bir  tehlike arz eder mi  ve hamile kalmam aylarca sürer mi?

cevap:

kesinlikle böyle bir ihtimal yok. Doğum kontrol hapları sadece kullandığınız sürece kadınlık hormonlarınızı düzenleyerek normal adet dönemleri geçirmenizi sağlar. Kullanılmadığı dönemde uygun şartlar yaratıldığında hamile kalma şansınız bu ilacı kullanmayan bayanlara oranla eşit seviyedir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.