cevap: hamile olabilir miyim?

ben 25 yaşında 9 aylık evli bir bayanım. Adet tarihlerimde bekarken ve evlendikten sonra belirgin gecikmeler yaşamadım. Sadece Ocak ayında adetim 3 gün gecikmişti. Sonra 14 Ocak’ta adet oldum. Beklenen adet tarihim 10 Şubat olması gerekir ama hala adet kanamam gelmedi. Hamile olabilir miyim? Gebelik testi olarak idrar testi yapsam doğru zamanlama mıdır?

cevap:

adet gecikmesi ve adet düzensizliği hakkındaki yazılarımızı okuyarak bu konularla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

hamile olup olmadığınız hakkında şimdiden bir şey söylemek yanıltabilir. Gebelik testi için 3-5 gün daha bekleyin.

Eğer vücudunuzda regl dönemlerinden önceki gibi değişiklikler hissetmiyorsanız ve şeffaf akıntınız varsa hamile kalmış olabilirsiniz.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.