cevap: hamile kalmak

27 yasındayım ve adet dongum 24 gun. En son 16 mayısta adet oldum.Dogurganlık yuksek oldugu gunler nelerdır acaba bu ay ıcın?

cevap:

24 günlük adet döngüsü olan bir bayanın yumurtlama günleri son gördüğü adet döngüsünün başladığı günden itibaren sayıldığında 10 ile 15 günler arasıdır. (ihtimalin en yüksek olduğu günler 12 – 14ncü günlerdir)

dolayısıyla 16 mayısda adet gördüyseniz 26 mayısdan sonra 5 gün boyunca hamile kalma şansınız yüksektir. Özellikle 28 – 30 mayıs tarihleri kuvvetle muhtemel gebe kalma şansınızın en yüksek olduğu tarihlerdir.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.