cevap: göz kapağı şişmesi

iki gündür göz kapağında şişme var ve geçmiyor ne önerirsiniz alerjik veya yorgunluğa bağlı olduğunu düşünüyorum ama evde uygulayacağım pratik bir yöntem var mı?

cevap:

alerjik kaynaklı olan göz problemleri göz kapağında şişmeye neden olmaz. Bu durum daha çok mikrobik kaynaklı olabilir. Doktorunuza başvurarak önereceği antibiyotikli göz damlası/kremi kullanmanızı tavsiye ederim. Evde mikrobik kaynaklı göz problemlerine yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok. Sadece gözünüzü tozlu ortamdan ve kirden korumalısınız.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.