cevap: göğüsde ağrı, çatlak

doktor oneri

bebek anne sütünü bıraktıntan sonra süt göğüste ne kadar süre daha durur.ve sarı akıntı olur mu? bebeğim 1,5 ay önce sütü bıraktı. ayrıca sol göğsümde kabuklu yara vardı. şimdi kızardı ve akmaya başladı.

cevap:

anne sütünü hemen kesmemelisiniz. ilk yıl mutlaka anne sütünü de vermeye devam etmelisiniz. Eğer bebeğinizi sütten kestiğiniz halde hala göğüslerinizde süt varsa bu sütü sağarak göğüs içindeki süt keseciklerini boşaltmalısınız. aksi takdirde keseciklerde kalan süt iltihaplanma yaparak mastit’e neden olacaktır. Bu da göğüs ucunuzda akıntı ve çatlaklara neden olur. Göğüslerinize özen gösterin ve bakımını mutlaka yapın. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler linkler halinde verilmiştir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.