cevap: göbek sıvısı

göbeğimden 1 aydır sıvı geliyor dr gittim ve yaktılar içeride et parçası olduğunu sölediler yakmayla geçmezse cerrahi mudahelemi uygularlar göbek fıtığıyla bi ilgisi varmı ordaki hemşirede iyleşmeden gebe kalma sakın dedi doğruluğu nedir?

cevap:

sorununuzun göbek fıtığı ile bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Lokal bir abse nedeniyle gelişmiş olabilir. Tedavisi eğer abse ise basittir. 5 günlükantibiyotik tedavisi ve absenin drene edilmesi gerekir. Farklı bir nedenden kaynaklanıyorsa bir genel cerrahi uzmanına başvurmalısınız.

Hamilelikle ilgili bir şey söyşeyemem ancak tedavisini yaptırmanız sizin için de çok rahatlatıcı olacaktır.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

2 yorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.